Jak pomagać bronić polskości Śląska?

Od wielu lat trwa wojna o polskość Śląska i Ślązaków. Dobrze by Polacy spoza Śląska wiedzieli jak w tej walce pomagać.

Po pierwsze nie wolno nabierać się na propagandę ślązakowców z raś. Oni powiedzą wszystko co się da by wygrać. Nie mają znaczenia argumenty.  Oni są tak zaślepieni w swej wizji śląskości, że jeżeli będzie trzeba to będą naginać fakty i zdarzenia tak by im pasowały. Trzeba więc zrozumieć, że czasem argumentowanie nic nie da. Nie znaczy to, że nie warto dyskutować i bronić polskości Śląska i Ślązaków. Trzeba. Nie wszyscy Ślązacy są tak zaślepieni. Może akurat trafimy na normalnego Ślązaka. Może trafimy na Ślązaka-Polaka. Może dyskusję będzie czytał ktoś inny i dowie się z niej czegoś ciekawego, podbuduje psychicznie widząc, że sam też tak uważa. 

 Nie ma znaczenia czy mieszka się na Śląsku czy nie. Dla ślązakowca ważne jest by człowiek prezentował pewien szczególny antypolski sentyment, by interesował się i czuł związek tylko ze swoim regionem, by był wielbicielem rozbicia regionalnego Polski i narodu polskiego. Wtedy taki ktoś dla ślązakowca jest swój i zyskuje prawo do wypowiadania się na tematy śląskie choćby mieszkał pod Szczecinem. Na tego rodzaju argument można także powiedzieć np. „A dlaczego ty chcesz mieć dużo do powiedzenia w sprawie całego Śląska? Mieszkasz w jakimś jednym mieście Śląska a wypowiadasz się na temat innych śląskich miast. Tak samo ja mieszkam w jednym polskim mieście i wypowiadam się na temat innych polskich miast.” Jako Polscy patrioci mamy prawo dbać o całą Polskę i o cały naród polski. Nie musimy się tego wstydzić.

Polskość Śląska i Ślązaków potrzebuje wsparcia od reszty Polski. Ślązakowcy będą starali się skłócić Śląsk i Ślązaków z resztą Polski i narodu polskiego. Bedą starali się wykopać rów między śląskością a polskością. Nie wolno im na to pozwalać. Trzeba spokojnie i stanowczo podkreślać jedność narodu i państwa. Jeżeli do programów tv, gazet, czasopism itd. chcemy zaprosić kogoś by wypowiedział się na temat Śląska to niech to będzie Ślązak-Polak. Izolujmy ślązakowców. Niech mają wilczy bilet do mediów. To ważne komu dajemy szansę by się wypowiedział. Ważne by nie wspierać raśowców politycznie. Niedopuszczalana jest więc współpraca, blokowanie list czy koalicja jak to zrobiło PO na Śląsku. Niedopuszczalne jest wystawianie na drugim miejscu na liście do Europarlamentu czy do Sejmu antyPolaka Marka Plurę (PO). W ten sposób legitymizujemy ślązakowców. A sygnał jaki musi pójść do ludzi jest taki, ze to co robi raś jest złe i tego nie dotykamy. Pod żadnym pozorem choćby ślązakowcy płakali, błagali nie wolno przystawać na otwieranie puszki pandory, na postulaty ślązakowców w rodzaju wytworzenia nowego sztucznego narodu czy autonomii. A że będą płakać i błagać to pewne.

Można więc dyskutować, debatować, prowadzić profile, strony patriotyczne w internecie, chodzić na marsze np. Marsz Powstańców Śląskich, pikietować, pisać pisma, artykuły, kręcić filmiki edukacyjne, działać w organizacjach. Ważne by poznać ludzi ze Śląska i podtrzymywać z nimi kontakt. Dzięki temu będziemy wiedzieli i czuli, że gdy ślązakowcy mówią o tym że Śląsk nie jest polski a Ślązacy to nie są Polacy to kłamią. Poza tym w ten sposób budujemy jedność narodu. Warszawa, Katowice, Kraków – miasta Polaków.

Warto poznać Śląsk, jego kulturę, dialekty śląskie, gdzie Ślązacy przez tyle lat utrzymywali język jako tą rzecz, którą pozwalała im dalej być częścią narodu polskiego mimo przesunięcia granic. Warto poznać problemy Śląska i jego sukcesy. Warto znać różnicę między słowem Ślązak a ślązakowiec i stosować je właściwie. To nie to samo.

Najważniejsze by się nie zrażać i ubrać przysłowiowy gruby pancerzyk. Mozemy być pewni, że gdy tylko zaczniemy aktywnie bronić polskości Śląska i Ślązaków natychmiast obskoczy nas stado ślązakowców. Ta sekta atakuje grupowo, obraża, grozi, z niezwykłą agresywnością okazuje swoją kulturę, nienawiść.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>