Polska dla Polaków

Co do haseł Polska dla Polaków, Litwa dla Litwinów itd. to same w sobie te hasła złe nie są. Są wręcz normalne. Polska powstała po to by rosnąć w siłę i rozwijać się mógł naród polski a wiadomo, że trudno o taki rozwój bez własnego państwa. Polska to dom Polaków. Sama nazwa zresztą mówi Polska. Czemu to państwo się tak nazywa a nie np. Izrael?

 Poza tym jednak, że Polska jest państwem dla Polaków jest także państwem demokratycznym. znaczy to, że każdy obywatel państwa polskiego niezależnie od narodowości ma jeden głos wyborczy i tak a także inaczej może wpływać na losy Polski. Dodatkowo każda mniejszość narodowa w Polsce, jeśli jest jej wystarczająco dużo dostaje także od państwa takie rzeczy jak tabliczki z nazwami miast, język urzędowy, dofinansowanie na prasę itd.. Sprawia to wszystko co napisałem, że zarówno interesy narodu polskiego jak i innych narodowości w Polsce są zabezpieczone. Wielu może oburzyć, że ja przede wszystkim chce dbać o naród polski. Ale przecież nie jestem za tym by odbierać takie to a takie prawo danej mniejszości narodowej zamieszkującej Polskę. Myślę, że tu jest ta różnica między postawą moją a jakiegoś Bałtolitwina szownisty. To, że on chce dbac o swój naród to ja rozumiem. Nie podoba mi się sposób w jaki on chce o niego dbać. Co więcej nie podoba mi się oczywiście, że krzywdę taki szowinista Bałtolitwin robi narodowi polskiemu mieszkającemu na Litwie (bo sam jestem Polakiem). Dla pełniejszego zrozumienia sytuacji trzeba też dodać, że rozumienie słowa Polak rózni się od słowa Litwin. Otóż co chyba każdy się zgodzi Polakiem nie może być Niemiec czy Szwed. Natomiast Litwinem może być Polak czy też Białorusin. Litwin narodowości polskiej, czyli Polak z Litwy. Polacy tez mają tu prawo do terminu Litwin i Litwa (inaczej niż Szwed czy Niemiec do terminu Polak).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>